Kraków – wzmocnienie komunikacji oraz przewozów komunalnych

Jednym z globalnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie miasta są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości aut na krajowych ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi całość gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski działania
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.